Logo

News

MAMY FINALISTÓW KONKURSU POETYCKIEGO!

 

11 marca 2016 roku o godzinie 12.00 w Bemowskim Centrum Kultury ART-BEM przy ulicy Górczewskiej w Warszawie odbyła się uroczysta Finałowa Gala VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”. Wśród finalistów znaleźli się młodzi poeci z terenu Gminy Stoczek Łukowski, uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej działającej w  Gminnej Bibliotece w Starych Kobiałkach  oraz  grupa uczestników Szkolnej Grupy Literackiej „Literackie Przemyślenia” z Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach.  W kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobyła Weronika Konieczna, uczennica klasy VI ZO w Starych Kobiałkach, uczestniczka GGL. W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody – wyróżnienia otrzymali uczestnicy GGL, przygotowani pod kierunkiem pani Barbary Rosa:  Dominika Świeczak, Natalia Sobór, Kinga Paudyna, Iza Chmielewska oraz uczniowie Gimnazjum w Starych Kobiałkach, przedstawiciele szkolnej grupy Literackiej działającej w ramach projektu Szkoły z Klasą, przygotowani pod kierunkiem pani Agaty  Świderskiej: Dominika Luty, Natalia Woźna, Karolina Dadas, Klaudia Wołoszka.

Jak się okazało w tym roku na konkurs wpłynęło blisko 700 prac literackich. Podczas finałowej gali nadesłaną poezję prezentowali: Teresa Lipowska (odtwórczyni roli Basi w „M jak Miłość”), Łukasz Nowicki (prezenter programu „Pytanie na Śniadanie” oraz prowadzący teleturniej „Postaw na milion”), Robert Janowski (prowadzący program „Jaka to melodia?”), Stanisław Górka (aktor grający rolę Zbigniewa w „Plebanii”), a także Joanna Dukaczewska (prezenterka Polskiego Radia).

Po ogłoszeniu wyników, wysłuchaniu części nadesłanych prac, uroczystym wręczeniu nagród przyszedł czas na nieoficjalną część spotkania. Była to niebywała okazja do wspólnych zdjęć z gośćmi gali, do zebrania autografów, dedykacji, wreszcie do krótkich chwil rozmów, pozdrowień.

Podczas pożegnania z organizatorami konkursu, otrzymaliśmy zaproszenie już na przyszłoroczną galę.  Mamy zatem nadzieję, na kolejne spotkanie w Bemowskim Ośrodku Kultury już za rok! Tymczasem rezerwujmy wszelkie możliwe terminy dla swoich marzeń…

W kalendarzu marzeń

Nie ma już wolnych miejsc…

                    (Weronika Konieczna)

i gratulujmy młodym twórcom oraz ich rodzicom sukcesu!

                                                                                                  Agata Świderska

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.