Logo

News

News zdjęcie id 236

NAGRODA IM. ANNY PLATTO ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI DLA BIBLIOTEKI W STARYCH KOBIAŁKACH

03.08.2017

Dnia 08.08.2017 r. w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie uroczyście świętowano finał XXIII edycji Nagrody im. Anny Platto. Nagroda jest przyznawana najlepszej bibliotekarce z województwa lubelskiego, wyróżniającej się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w nowatorski sposób popularyzującej czytelnictwo dziecięce. Organizatorami wydarzenia są: WBP im. H. Łopacińskiego, Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie oraz prywatni sponsorzy.

Uroczystość objął honorowym patronatem Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego.

W naszym województwie jest ponad 200 bibliotek stopnia podstawowego i wśród ich pracowników zgłoszonych do nagrody trzeba było dokonać pierwszych eliminacji, a później wyboru spośród czterech nominowanych. Dlatego już nominacja jest wielkim uznaniem dla pracy tych osób. W tym roku nominowano 4 bibliotekarki: Iwonę Brodzik z GBP w Starych Kobiałkach (powiat łukowski), Justynę Bździuch z GBP w Aleksandrowie (powiat biłgorajski),  Annę Czernysz z MBP w Hrubieszowie (powiat hrubieszowski) oraz Katarzynę Sudół z MBP w Kraśniku (powiat kraśnicki)

Laureatką Nagrody im. Anny Platto w 2017 roku została Iwona Brodzik z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach.

Wyciąg z protokołu Komisji:

… Laureatka jest osobą bardzo kreatywną, otwarta na współpracę. Dba o dobre relacje z lokalnym partnerami. Pozyskuje środki pozabudżetowe na działalność Biblioteki. Realizowane formy współpracy cechuje wysoki poziom merytoryczny. Stale dostosowuje ofertę placówki do oczekiwań użytkowników. Tematem przewodnim pracy z czytelnikiem zawsze jest książka i jej upowszechnianie. Edukację dzieci i młodzieży umiejętnie łączy z elementami zabawy, wykorzystując materiały plastyczne, rekwizyty, kostiumy. Swoim entuzjazmem zjednuje ludzi wokół spraw ksiażki i Biblioteki. Przez lata zbudowała pozycją Biblioteki – prężnej instytucji kultury, rozpoznawalnej nie tylko w powiecie łukowskim…

 

Nagrodę im. Anny Platto odbieram imiennie, ale na ten sukces – bo tak oceniam tę nominację – nie pracowałam sama. Dlatego pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy mają swój wkład w to wyróżnienie.

Dziękuję serdecznie moim koleżankom i kolegom z Biblioteki – p. Agnieszce Soszka, p. Iwonie Gastołek  i p. Longinowi Kajce – za wielkie zaangażowanie i pasję. Razem tworzymy zgrany team, który realizuje wspaniałe przedsięwzięcia. Dziękuję również osobom współpracującym na stałe z Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Kobiałkach: p. Barbarze Rosa, p. Krzysztofowi Błażejczykowi oraz p. Katarzynie Kalinowskiej-Moreń.

Za współpracę w zakresie organizowania różnego rodzaju przedsięwzięć, dziękuję również wszystkim szkołom, instytucjom i stowarzyszeniom a także księżom z Parafii w Stoczku Łukowskim.

Serdeczne podziękowania składam także, a może przede wszystkim dla Rady Gminy Stoczek Łuk. oraz p. Marka Czuba – wójta Gminy Stoczek Łukowski za przychylność i wsparcie finansowe… 

Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.

Iwona Brodzik

Artykuły:

WBP Lublin

WBP Lublin

Dziennik Wschodni

TVP Lublin

Nad Świdrem

Łuków 24

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.