Logo

News

News zdjęcie id 265

FESTIWAL „JESTEŚMY RAZEM” BIAŁORUŚ 2018

17.01.2018

10 stycznia 2018 roku grupa młodzieży uczęszczająca na zajęcia wokalne w Gminnej Bibliotece w Starych Kobiałkach wraz z opiekunami wyjechała na Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodzieży „Jesteśmy razem” do Brześcia nad Bugiem.

Rok temu z sukcesem na festiwalu wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy „Ojra”. Program i formuła festiwalu podobała nam się tak bardzo, że tym razem postanowiliśmy zmierzyć się z utalentowanymi wykonawcami z różnych stron świata w kategorii wokalnej. Na ogromnej scenie brzeskiego centrum kultury nasi wykonawcy stanęli już w dniu przyjazdu. Oprócz występów wokalnych mieliśmy okazje obejrzeć także występy utalentowanych instrumentalistów. Tak jak w zeszłym roku największe wrażenie robiły na nas utwory grane na tradycyjnych wschodnich instrumentach: bałałajkach czy cymbałach.Nowością dla nas były dziecięce występy polegające na prezentacji mody. Młode modelki i modele bardzo profesjonalnie prezentowali stroje codzienne i kostiumy. Jeśli chodzi o kategorię wokalną, występujący prezentowali bardzo wysoki poziom wykonania i szeroki wachlarz rodzajów prezentowanych utworów od pieśni ludowych, muzykę rozrywkową po znakomity śpiew klasyczny.

Drugiego dnia festiwalu kiedy na deskach domu kultury rywalizowały zespoły taneczne organizatorzy zaproponowali nam wycieczkę po Brześciu. Zwiedziliśmy między innymi Twierdze Brzeską, której ciekawa i tragiczna historia dotyczy po części i naszych dziejów.

Po południu wróciliśmy do centrum kultury, gdzie o godzinie 17.00 rozpoczęła się uroczysta gala, na której jury wręczyło wszystkim uczestnikom nagrody i obejrzeliśmy występy wybranych uczestników festiwalu. Na gali mieliśmy okazję zobaczyć cały przekrój prezentacji festiwalowych: śpiew, taniec, formy aktorskie, występy instrumentalistów i pokazy mody uczestników z Białorusi, Ukrainy, z różnych odległych stron Rosji, a także pierwszy raz na festiwalu występy tancerzy z Serbii. Bardzo miło nam było podziwiać także grupę tańca nowoczesnego z Białej Podlaskiej a naszą grupę na gali godnie reprezentowała Paulina Plak. Oprócz zaskakujących pomysłów na choreografię zachwycały nas piękne kostiumy oraz rekwizyty wykorzystywane w tańcu. Już w pierwszym występie tanecznym opowiadającym w cudowny sposób o tradycji bożonarodzeniowej oraz o urokach zimowego krajobrazu na scenę wjechał ogromny tańczący bałwan. Po kilku dalszych wystąpieniach doszliśmy do wniosku, że scenografia, kostiumy i  gesty młodych artystów powodowały, że każdy występ czy to śpiew czy taniec były właściwe małym przedstawieniem teatralnym.Ubogaceni mnóstwem artystycznych doznań i pełni inspiracji po uroczystej gali wyruszyliśmy w podróż do domu.

Na koniec najważniejsze: wszyscy nasi wokaliści wrócili do domów z pucharami i dyplomami:

Maja Lato  z SP w Szyszkach za piosenkę „Letnia cha cha”- miejsce I

Dominika Gastołek z SP w Starej Prawdzie za piosenkę Moonlight – miejsce I

Izabela Brodzik z SP w Starych Kobiałkach za piosenkę „Szukam przeznaczenia” – miejsce III

Aleksandra Pieniak z SP w Starych Kobiałkach za piosenkę „Grande valse brillante”– miejsce II

Igor Pazura z SP w Stoczku Łukowskim za piosenkę „Melodia” – miejsce II

Paulina Plak zLO w Stoczku Łukowskim za piosenkę „Millionvoices” – miejsce I

Serdecznie gratulujemy naszym wykonawcom, jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

                                                                                                                                                              GBP Stare Kobiałki

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.