Logo

News

News zdjęcie id 319

"NOC BIBLIOTEK" W STARYCH KOBIAŁKACH

13.06.2018

9 czerwca 2018r. Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach włączyła się w IV edycję ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Tegorocznemu wydaniu nocnych wydarzeń nadano hasło "RzeczpospoCzyta" w 100-lecie Niepodległej. Biblioteka w Starych Kobiałkach uczestniczyła w akcji po raz drugi. W tym roku Noc z Niepodległą chciała spędzić prawie  30-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami: panią Agnieszką Soszka i Barbarą Rosa oraz panem Longinem Kajką. Wśród uczestników akcji znaleźli się zarówno członkowie zespołów i grup działających w bibliotece jak  i młodzież, która chciała z RzeczpospoCzytać.

Ponieważ pogoda dopisała, wzorem ubiegłego roku akcja mogła odbyć się w plenerze, przy ognisku. Uczestnikom dopisywały świetne humory i zapał do wykonywania kolejnych zadań  i zabaw, które w tym roku nawiązywały do 100-lecia niepodległości. Młodzież między innymi wykonywała kapsułę pamięci dla potomnych żyjących 100 lat po nas. Kapsuła została  wypełniona najbardziej charakterystycznymi dla naszych czasów przedmiotami. Znalazły się tu i samochody, i samoloty i autoportrety, i oczywiście książki zarówno w wersji tradycyjnej jak i ebooki. Kapsuła została wspólnie zakopana na placu biblioteki z nadzieją, że w kolejną Noc Bibliotek za 100 lat przyszli mieszkańcy naszej gminy będą odkrywać jej zawartość. Delektując się pieczonymi na ognisku kiełbaskami i jabłkami, wszyscy chętnie włączyli się do głośnego czytania i głośnego śpiewania przy gitarze. Był też flirt literacki z Niepodległą, czyli gra oparta na cytatach z naszej literatury.

Na koniec uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi zakładkami i naklejkami- ekslibrisami. Otrzymali też dyplomy potwierdzające fakt, że to dzięki nim właśnie RzeczpospoCzyta. I tym sposobem IV edycja ogólnopolskiej "Nocy Bibliotek" już za nami. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.