Logo

News

News zdjęcie id 435

SALA WIDOWISKOWA CENTRUM SPOŁECZNO-KULTURALNEGO W STARYCH KOBIAŁKACH ZAŚWIECI MOCNIEJ

29.08.2019

Sala widowiskowa w Starych Kobiałkach doczekała się profesjonalnego oświetlenia scenicznego. Projekt modernizacji zakończył się w tym miesiącu dzięki działaniom Gminnej Biblioteki Publicznej i jej nowego partnera - Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Dzięki tej współpracy z sali będzie mogło systematycznie korzystać nawet 300 mieszkańców. Zakłada się, że przyszłe wydarzenia i spektakle będą mogły przyciągnąć z kolei do 1500 widzów spoza gminy.

Sala widowiskowa w Starych Kobiałkach została oddana do użytku w II połowie 2018 r. Jest uzupełnieniem bazy lokalowej jedynej instytucji kultury działającej w gminie Stoczek Łukowski – Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. W sali widowiskowej o powierzchni 300m2 znajduje się widownia na 155 osób oraz scena o pow. 60 m2. Pomimo profesjonalnego nagłośnienia będącego częścią lokalnego centrum społeczno-kulturalnego, utrudnieniem w prowadzeniu działalności przez miejscowe zespoły muzyczne, czy grupy aktorskie oraz teatralne, był brak profesjonalnego oświetlenia scenicznego. W jego sfinansowanie zaangażowały się PSE – krajowy operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego.

- Sala widowiskowa w Starych Kobiałkach jest jedynym tego typu obiektem nie tylko na terenie gminy Stoczek Łukowski, ale także powiatu łukowskiego. Na sali odbywają się wydarzenia kulturalne, w których biorą udział znani i lubiani artyści z różnych regionów Polski. Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby na co dzień korzystające z sali będą mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE S.A.

- Profesjonalne oświetlenie sceniczne jest przysłowiową „kropka nad i” domykającą niezbędne elementy efektywnego i efektownego funkcjonowania sali widowiskowej. Jestem bardzo wdzięczny, że  w jego sfinansowanie zaangażowały się PSE – krajowy operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego - mówi Marek Czub, Wójt Gminy Stoczek Łukowski

- Mamy nowe, bardzo profesjonalne oświetlenie i od tego momentu nasze koncerty są kompletne. Zwłaszcza dzieci i młodzież są zachwycone, bo od tego momentu mogą ćwiczyć i występować na scenie, na której warunki techniczne nie ustępują w niczym scenom dużych miast. To naprawdę ważne i bezcenne, dlatego serdecznie dziękujemy Polskim Sieciom Elektroenergetycznym za współpracę i wsparcie finansowe  -  mówi Iwona Brodzik, dyrektor GBP w Starych Kobiałkach.

PSE zaangażowały się we współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Kobiałkachw ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminy Stoczek Łukowski spółka realizuje projekt budowy linii 400 kVłączącej aglomerację warszawską
z Siedlcami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w  północno-wschodniej
i centralnej Polsceoraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne.

PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Spółka udostępnia także, na zasadach rynkowych, zdolności przesyłowe dla realizacji wymiany transgranicznej.

PSE jako właściciel ponad 14 695 kilometrów linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, na terenach realizacji projektów inwestycyjnych oraz działań eksploatacyjnych uruchomiły ogólnopolski konkurs dobrosąsiedzki. Działalność społeczna PSE koncentruje się na wspieraniu projektów rozwijających lokalną infrastrukturę społeczną, m.in. w  obszarze oświaty, ochrony środowiska, pomocy społecznej, promocji zdrowia czy aktywizacji kulturalno-społecznej. Projekty te mają poprawiać bezpieczeństwo i jakość życia osób w różnym wieku.

 

PSE – Partner Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.