Logo

News

News zdjęcie id 459

W TOCZYSKACH POWSTAŁA SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA

29.11.2019

Mieszkańcy Toczysk wkrótce będą mogli korzystać z nowej siłowni zewnętrznej, która powstaje przy Szkole Podstawowej. Wszystko za sprawą projektu, który wygrał w konkursie dobrosąsiedzkim Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

 - W Toczyskach jest wielu mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę stworzenia miejsca do aktywnego spędzania czasu i integracji społecznej. Stąd pomysł na budowę siłowni zewnętrznej. W dalszych planach jest budowa wiaty, miejsca do grillowania, nasadzenia zieleni oraz boisko sportowe - wszystko po to, aby mieszkańcy wspólnie mogli zdrowo i wesoło spędzać czas na powietrzu – informuje Wójt Gminy Stoczek Łukowski, Marek Czub.

PSE zaangażowały się we współpracę z Gminą Stoczek Łukowski w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminy Stoczek Łukowski spółka realizuje projekt budowy linii 400 kV łączącej aglomerację warszawską z Siedlcami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w  północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.​

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Więcej informacji na temat PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.

PSE – Partner Gminy Stoczek Łukowski

 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.