Logo

News

News zdjęcie id 519

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA STARYCH KOBIAŁKACH UCZESTNICZYŁA W I SPOTKANIU ŚRODOWISK TWÓRCZYCH DIECEZJI SIEDLECKIEJ

24.09.2020

We wtorek 22 września 2020 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – I Spotkanie Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej, na które zaproszono również przedstawicieli GBP w Starych Kobiałkach.

Z inicjatywy biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w Diecezji Siedleckiej zainaugurowano Duszpasterstwo Środowisk Twórczych. W tej intencji została odprawiona msza święta w kościele św. Antoniego w Kotuniu pod przewodnictwem biskupa. Po Eucharystii w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyła się II część wydarzenia. Na zaproszenie odpowiedzieli reprezentacje samorządowych instytucji kultury, bibliotek, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, artyści oraz twórcy z Diecezji Siedleckiej.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji: Ks. dr hab. Krzysztof Sordyl – duszpasterz środowisk twórczych Diecezji Bielsko-Żywieckiej mówił o potrzebie odniesień się do Boga we współczesnej twórczości. Ks. dr Wiesław Hudek – Duszpasterz Środowisk Twórczych Archidiecezji Katowickiej odniósł się do idei i wyzwaniach Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Głos zabrał również ks. Wojciech Hackiewicz, prezes siedleckiej oficyny wydawniczej „Podlasie” wydającej Echo Katolickie, który mówił m.in. o tym, że na łamach gazety  zawsze jest miejsce na lokalną kulturę. Ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie również podkreślał ważną rolę, jaką odgrywa kultura w przekazie medialnym rozgłośni. 

Na koniec spotkania wystąpił ks. dr Piotr Radzikowski-Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych.

Wydarzenie zakończył niezwykły koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność, która nagrodziła wykonawców na stojąco gromkimi brawami.

Informacje i fotorelacje ze spotkania można zobaczyć na stronie podlasie.pl

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.