Logo

Misja i wizja

MISJA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W STARYCH KOBIAŁKACH

Jesteśmy instytucją kultury, posiadającą pozytywnie nastawioną kadrę i przychylność władz, zdolną do przełamania stereotypowego wizerunku biblioteki a tworzenia nowego jako miejsca atrakcyjnego, nadążającego za oczekiwaniami mieszkańców z zachowaniem równowagi między tradycją i nowoczesnością, zaspokajającą potrzeby  użytkowników. 

  WIZJA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W STARYCH KOBIAŁKACH

Chcemy być nowoczesną instytucją kultury, zachowującą jednocześnie szacunek dla tradycji, integrującą społeczność lokalną dzięki atrakcyjnej ofercie imprez organizowanych we współpracy z innymi podmiotami, rozwijającą zainteresowania czytelnicze wśród różnych grup wiekowych, pomagającą rodzicom przygotować małe dzieci do kontaktu z książką, która gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory zgodnie z potrzebami wszystkich czytelników z uwzględnieniem regionaliów.

  

Praca w bibliotece na wsi jest zarówno wyzwaniem jak i misją. Wyzwaniem, ponieważ w dobie zaawansowanych technologii medialnych ludzie rzadziej sięgają po książkę. A misją, bo w związku z owymi technologicznymi zagrożeniami mamy uświadomić czytelnikom, że to właśnie książki rozwijają naszą wyobraźnię, umożliwiają obserwowanie różnych myśli, zachowań, co z kolei powoduje, że łatwiej odnajdujemy się w trudnych sytuacjach. Po części i jedno i drugie się łączy. Biblioteka na wsi musi być widoczna w środowisku. Mieszkańcy nie mogą obok niej przechodzić obojętnie, dlatego bibliotekarz musi mieć charyzmę i pewną siłę przebicia, by przyciągnąć lokalnych czytelników. I musi mieć wizję biblioteki, która pozwala na wyznaczenie kierunków na przyszłość.

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.