Logo

News

News zdjęcie id 150

ŚWIĘTO MIODU I OGRODU W MIZARACH

17.08.2016

14 sierpnia mieszkańcy Mizar oraz okolic spotkali się na festynie pod nazwą „Święto miodu i ogrodu”.

To już druga impreza, która odbyła się w pod tym hasłem w gminie Stoczek Łukowski i trzeba przyznać, że cieszyła się zainteresowaniem niemniejszym niż ubiegłoroczna. Gospodarze przygotowali atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kulinarne przygotowane przez mieszkańców wsi, gdzie można było najeść się do syta a jednocześnie zasilić fundusz miejscowej świetlicy wiejskiej. Trzeba przyznać, że panie zajmujące się dostarczaniem posiłków włożyły w swoje zadanie wiele serca. Absolutną furorę zrobiły prawdziwe domowe frytki z ziemniaków obieranych w ekspresowym tempie przy stoisku. Dzieci, mimo kolejek chętnie korzystały z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni a dorośli szukali cienia pod parasolami gdzie spożywali kulinarne wyroby mizarskich gospodyń i obserwowali wydarzenia rozgrywające się przy scenie. A tam strawę duchową zapewniły występy Gminnego Dziecięcego Zespołu Ludowego „Ojra” oraz niedawno utworzonej grupy śpiewaczej złożonej z osób dorosłych. Po występach uczestnicy festynu chętnie brali udział w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez Gminną Bibliotekę w Starych Kobiałkach. Jak głosiło hasło festynujednym z głównych bohaterów imprezy był miód. Na stoisku miodowym można było spróbować kilku rodzajów tego produktu, obejrzeć narzędzia pszczelarza, wykonać własnoręcznie kilka elementów ula a także wziąć udział w konkursach wiedzy pszczelarskiej. Ilość przekazanych informacji i ciekawostek na temat pszczelarstwa: budowy uli, narzędzi pszczelarskich, ubioru, procesu wybierania miodu a przede wszystkim życia bardzo mądrych maleńkich stworzeń z pewnością dla wielu osób była zaskoczeniem i jak się okazuje zasób informacji na temat tej dziedziny życia człowieka i przyrody jest tak ogromny, że wystarczy na wiele następnych spotkań.

Dalszą część festynu „Święto miodu i ogrodu” uświetnił zespół Takt. Goście korzystając z dobroci długiego weekendu bawili się do późnych godzin nocnych.

Festyn został zorganizowany przez Wójta i Radę Gminy Stoczek Łukowski, Radną okręgu Mizary i Nowa Prawda, Sołtysa i Radę sołecką wsi Mizary oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Kobiałkach.

Działanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Organizację Grantową "Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Lokalnej” w Stoczku Łukowskim

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.