Logo

News

News zdjęcie id 157

ZESPÓŁ ŚPIEWACZY W KINIE

06.09.2016

„Jak Bóg da” – komedia z przesłaniem

Grunt to rozpocząć weekend we wspaniałych okolicznościach i oczywiście w miłym towarzystwie. Z tą myślą członkowie zespołu śpiewaczego działającego w GBP w Starych Kobiałkach wybrali się w piątkowy wieczór do kina. I może nie ma w tym wyjeździe nic nadzwyczajnego (chociaż atmosfera była super!!) to jednak dzięki niemu możemy polecić czytelnikom naprawdę fajny film.

Komedia pod tytułem „Jak Bóg da” to opowieść o pewnym doświadczonym lekarzu chirurgu, który jest osobą niewierzącą. Dumny, wyniosły i świadomy swego talentu chirurgicznego Tommasotwierdzi, że nie ma cudów, są tylko dobrzy lekarze. Wydaje się, że nasz bohater ma wszystko czegodo szczęścia potrzeba: zawód, który kocha, pieniądze, ogromne mieszkanie, piękną żonę i dwoje dorosłych dzieci. Wkrótce jednak okazuje się, że w tym sielankowym obrazie kryją się pewne rysy. Żona czuje się nieszczęśliwa, bo lata spędzone na wychowaniu dzieci i dbaniu o dom sprawiły, że nie spełniła się zawodowo, dodatkowo czuje się zaniedbywana przez pochłoniętego pracą męża acórka nie spełnia oczekiwań ojca pod względem inteligencji i wyboru małżonka. Jedyną pociechą dla ojca jest jego syn Andrea, który poszedł w jego ślady iw przyszłości zostanie lekarzem.Nawet gdy zatroskany ojciec podejrzewa, że Andrea ma skłonności homoseksualne postanawia, że wykaże się tolerancją i będzie wspierałsyna bez względu na jego partnerskie wybory. Okazuje się jednak, że syn ogłasza pewnego dnia: „Chcę być księdzem”…i w tym miejscu tolerancja głowy rodziny się kończy. Jak to możliwe, że syn zagorzałego ateisty zostanie duchownym?Od tej chwili Tommaso knuje intrygę, która według niego, raz na zawsze dowiedzie, że ten niedorzeczny pomysł Andrei nie ma nic wspólnego z wiarą, to prędzej sprawka jakiejś sekty. Wkrótce lekarz poznaje mentora swojego syna, charyzmatycznego księdza Don Pietro. Dalsze wydarzenia sprawiają, że w oczach Tommaso,daleki od ideału szarlatan Don Pietro przeobraża się w prawdziwego przyjaciela, który na zawsze odmieni jego życie.

Film  Edoardo Maria Falcone nie jest może jakimświelkim dziełemtraktującymo wierze i nawróceniu ale jest z pewnością świetną komedią, w której, w subtelny sposób przemycone zostały wartości bliskie każdemu tj. rodzina, miłość, zrozumienie, tolerancja i przyjaźń. Jednym słowem film w sam raz na dobrze spędzony weekend.

                                                                                                                             GBP 

 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.