Logo

News

News zdjęcie id 161

VI IGRZYSKA SAMORZĄDOWE CZYLI SOŁTYSIADA 2016

13.09.2016

Podobno dzień sołtysa w kalendarzu ma swoje miejsce 11 marca ale powiadają też, że od przybytku głowa nie boli i nasi sołtysi mogą świętować, aż dwa razy, raz we wspomnianym terminie a drugi raz we wrześniu na organizowanej w naszej gminie od sześciu już lat Sołtysiadzie. Idąc tym tropem, kobieta sołtys może świętować jeszcze dłużej, zawsze można zacząć świętowanie od 8 marca.

Ten, kto wyczuwa tutaj pewną nutę złośliwości bardzo się myli, wręcz przeciwnie, służba (bo tak należało by właściwie nazwać tę funkcję) sołtysa często niedoceniana zasługuje z pewnością na uwagę i swoje święto. Tak się składa, że w naszej gminie sołtysi świętują wspólnie z radnymi. W tym roku gospodarzem igrzysk Sołtysiada 2016 był radny okręgu, w którym Kamionka się mieści – Bernard Pyra oraz sołtysi wsi znajdujących się w tym okręgu: Dariusz Bogusz (sołtys wsi Kamionka), Tomasz Pyra (sołtys wsi Huta Łukacz), Leszek Kępa (sołtys wsi Turzec), Iwona Szczęśniak (sołtys wsi Guzówka)  oraz Joanna Wojtasi (sołtys wiosek Celej i Kapice).

W upalne popołudnie, z pozytywnym nastawieniem i z pełną świadomością zasad fair play na placu szkolnym w Kamionce  stanęły naprzeciwko siebie dwie rywalizujące drużyny. Ponieważ impreza jest wyjątkowa, wyjątkowi są zawodnicy to oczywiście konkurencje także były nieszablonowe. Po powitaniu przybyłych zawodników i gości oraz po krótkiej rozgrzewce przystąpiono do konkurencji indywidualnych. Zawodnicy mogli sprawdzić się miedzy innymi w skakaniu na skakance, biegu farmera na czas, slalomie, rzutach do kosza, rzutach ringiem i łapaniu „jajka”. W międzyczasie rozegrany został mecz piłki nożnej z tym, że zmieniane co kilka minut piłki do gry odbiegały nieco od standardów FIFA. Trzeba przyznać, że panowie bardzo poważnie potraktowali mecz. Gra była pełna poświęcenia i nieoczekiwanych zwrotów akcji a o zwycięstwie drużyny radnych zadecydowały dopiero rzuty karne. Oprócz meczu rozegrane zostały inne konkurencje drużynowe. W tych dla odmiany mogły się wykazać także kobiety. Drużyny rywalizowały m. in w obieraniu ziemniaków na czas, rzucie kaloszem na odległość, przeciąganiu liny, rzucie do celu piłka tenisową.

Gdy już wszystkie konkurencje zostały przeprowadzone sędziowie podliczyli punkty i ogłoszono wyniki. Zwycięscy w konkurencjach indywidualnych zdobyli jak zwykle cenne,  bardzo praktyczne i jakże godne sołtysiady nagrody: grabie wszelkiego rodzaju, wiadra, gable, gracki, radła, gumowce itp. Po rozdaniu nagród indywidualnych przyszedł czas na podanie wyników klasyfikacji ogólnej. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji ogólnej igrzysk Sołtysiada 2016 zwyciężyła drużyna radnych.

Wyniki wynikami ale wiadomo, że jak co roku najważniejsza była dobra zabawa i prawdziwa rodzinna atmosfera. 

 

 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.