Logo

News

News zdjęcie id 210

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI SŁUGI BOŻEGO A.P. SZELĄŻKA

05.04.2017

 

Sł. B. Ksiądz Biskup Adolf Piotr Szelążek- Ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu, założyciel Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus - urodził się 30 lipca a 13 sierpnia 1865r. został ochrzczony w Stoczku Łukowskim.

Postać Sł. B. Adolfa Piotra Szelążka na stałe wpisała się w historię Stoczka Łukowskiego. Ten niezwykły Pasterz XX wieku w swoim życiu kapłańskim nieustannie przejawiał swą wierność Chrystusowi, Kościołowi i Ojczyźnie i jest dla nas przykładem na każdy czas. Jego zasługi zostały zauważone i docenione przez Kościół, dlatego obecnie trwaproces beatyfikacyjny.

 

W niedzielę 26 marca 2017 r. w kościele parafialnym pw. WNMP w Stoczku Łukowskim, podczas uroczystej Mszy św. odprawionej o godz. 12.00, modliliśmy się w intencji naszego rodaka Ks. Biskupa A.P. Szelążka, z racji trwającego procesu beatyfikacji.
W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez ks. proboszcza Stanisława Bieńko oraz ks. prałata Józefa Huszaluka,wzięły udział Siostry z założonego przez Biskupa Zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Podkowy Leśnej, przedstawiciele władz Gminy i Miasta Stoczek Łukowskioraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych.
Po Mszy św., w czasie której mieliśmy okazję wysłuchać poezji o Biskupie Szelążku,delegacje gminy i miasta złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Sł. B. A. P. Szelążka, która znajduje w kościele przy głównym wejściu.

Tego samego dnia, w Zespole Oświatowym w Starej Prawdzie został rozegrany V Turniej Finałowy Amatorskiej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Tym razem zwyciężyły dziewczęta UKS „ŻAK” w Gołąbkach (relacja z turnieju). W uroczystym ogłoszeniu wyników udział wzięli goście– Siostry Terezjanki oraz władze kościelne i samorządowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki od Sióstr Terezjanek - „coś dla ciała i coś dla ducha”.

Teraz pozostaje nam tylko cierpliwie czekać, by proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka przeprowadzony z sukcesem na terenie diecezji toruńskiej a od 6 marca 2017 r. mającyswą kontynuację w Rzymie, miał szczęśliwe zakończenie. Czekać i modlić się słowami:

Boże, Ojcze Wszechmogący, 
który obdarzyłeś sługę swego Biskupa Adolfa Piotra 
pełnią Chrystusowego kapłaństwa, 
mądrością w służbie Kościołowi,

dobrocią serca wobec ubogich i pokrzywdzonych 
oraz ukochaniem drogi duchowego dziecięctwa, 
spraw, abyśmy wsparci jego przykładem 
stale wzrastali w wierze 

oraz w miłości Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się jego chwałą w niebie 
i udziel łask, o które Cię za jego przyczyną 
z pokorą i ufnością prosimy.

Amen.

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.