Logo

News

News zdjęcie id 279

NOC SZALONYCH POETÓW 2018

13.02.2018

Noc 8/9.02.2018 roku przeszła do historii wydarzeń w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach jako kolejna już „Noc szalonych poetów” organizowana przez Gminną Grupę Literacką Nad uczestnikami zabawy czuwali opiekunowie: pani Barbara Rosa i pani Agnieszka Soszka. Noc odbyła się w godzinach 20:00 – 8:00.

Spotkanie rozpoczęły  gry i zabawy integracyjne. Tegoroczna "Noc szalonych poetów" jak zawsze minęła na zabawie, ale i pracy. W tym roku wydarzenie to przypadło na kończący karnawał tłusty czwartek. Nie mogło obyć się więc bez tradycyjnych  pączków. Ale zanim doszło do ich degustacji, trzeba było na nie zasłużyć, czyli w grupach przygotować na podstawie różnych źródeł prezentację tradycji związanych z karnawałem, ostatkami i tłustym czwartkiem. Młodzież bardzo zaangażowała się w wykonanie zadania. Największym zaskoczeniem dla wszystkich była informacja, że tłustoczwartkowe słodkie pączki wzięły swój początek od drożdżowych bułek ze skwarkami. Jak dobrze, że czas zmienił tę tradycję. Aby wreszcie spożyć ostatniego w tym dniu pączka trzeba było wykonać różnorodne zadania. Wśród ogólnego śmiechu jedni robili pompki, inni skakali, jeszcze inni tańczyli, śpiewali, opowiadali dowcipy. Jak to na poetyckich nockach bywa wszystko dzieje się o dziwnej porze, więc kolacja przygotowana przez wygłodniałych już szalonych poetów odbyła się zaraz po północy. Apetyty dopisały i mimo późnej pory skonsumowano wszystko.

Kolejna część nocnego spotkania nawiązywała do zbliżającego się 14 lutego, czyli  święta zakochanych. Dziewczęta i chłopcy musieli przygotować teksty miłosnych wyznań - walentynek (im bardziej oryginalnie, tym lepiej), zapisać je na kolorowych sercach i zaprezentować w najbardziej artystyczny sposób. Po trudach poetyckich zmagań przyszedł czas na zabawę. Wszyscy zagrali w ulubione przez stałych bywalców nocy w bibliotece  „kropki”. Były też tańce i flirt literacki, czyli gra oparta na dialogach zbudowanych z losowanych cytatów z wierszy Leśmiana. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie flirtowanie jest bardzo intrygujące. O czwartej nad ranem cała zmęczona grupa położyła się, aby odpocząć, a może i zasnąć. Jednak nic z tych rzeczy nie mogło mieć miejsca. Organizatorzy zafundowali jeszcze lekcję czytania bajek dla dzieci i młodzieży oraz pisanie wierszy. Po wykonanych zadaniach grupa ponownie położyła się spać. Ale nikomu nie udało się, mimo szczerych już chęci, zmrużyć oka. Z mniejszym niż wieczorem entuzjazmem zaczęło się przygotowywanie do śniadania i sprzątanie sali. I tak przygoda w bibliotece dobiegła końca. Ta noc nie tylko w nazwie była szalona. Wszystkim bardzo się podobało! Już czekamy na kolejną.

Oto niektóre z nocnych walentynek, które warto zapamiętać i wykorzystywać nie tylko w dniu św. Walentego, wszak miłość zdarzyć się może każdemu i wszędzie:

* * *

Tyle przeszkód między nami

W nieznanym tłumie

Patrzę na ciebie jak przez mgłę

Jesteś moją miłością

Wypełniasz myśli me

Tak bardzo kocham cię.

Emilia Jaśkiewicz

 

* * *

Patrzę w twoje oczy

I widzę najpiękniejsze pejzaże świata

One pozwalają mi

Pamiętać o tobie w każdej chwili

Cienie wszystkich

Przedstawiają

Tylko ciebie...

Julia Świętochowska

 

* * *

Nasze nieśmiałe spojrzenia

Prowadzą nas ku sobie

Nikt nie może stać między nami

Aby nie zerwać sieci spojrzeń

Michalina Chudek

 

 

* * *

Często wątpię

ale okruchy twoich uśmiechów

uszczęśliwiają mnie

Jacek Sałasiński

 

 

* * *

Wypatruję cię

Tęskniąc za twoim dotykiem

Moje serce bezładnie bije

Ktokolwiek przejdzie obok

Przypomina mi ciebie

Wiktoria Bogusz

 

 

* * *

Nie bądź zbyt ciekawa

Co spotka cię w walentynki

Bo może to być znak

Że odchodzę

Artur Czarnecki

 

 

* * *

Gdy moje oko ujrzało cię

pierwszy raz

od razu się zakochało.

Pamiętam każde spojrzenie

Moje i Twoje.

Na początku nasze serca

były jak małe okruchy.

Teraz urosły

jak nasza miłość.

Gabriela Lewandowska

 

 

* * *

Czuję gniew

gdy nie mogę cię zobaczyć

albo co gorsze

gdy ktoś mi na to nie pozwala.

Moje serce biegnie ścieżką miłości.

Waham się

idąc nią bez ciebie...

Damian Blicharski

 

 

* * *

Na twój widok

serce zaczyna szybciej bić

Gdy tylko ostatni płatek twej miłości

spadnie

podbiegnę

i mocno go przytulę

a twój obraz

na zawsze

utrwalę w swej pamięci.

Paulina Osiak

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.