Logo

News

News zdjęcie id 289

KAJTUSIOWE OPOWIEŚCI - SPOTKANIE EDUKACYJNE Z P. MONIKĄ SAWICKĄ

09.03.2018

KAJTUSIOWE OPOWIEŚCI -  to tytuł spotkania edukacyjno - poznawczego z autorką książek dla dorosłych i dla dzieci panią Moniką Sawicką, jakie miało miejsce dn. 07.03.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach. 

To serdeczna, pełna radości i uśmiechu rozmowa Autorki z najmłodszymi. W przystępny sposób p. Monika Sawicka opowiada, na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co jest ich inspiracją. Podczas spotkania dzieci nabywaja nową wiedzę i umiejętności na wielu płaszczynach:

EDUKACJA SPOŁECZNA - na konkretnym przykładzie - napisanej przez Monikę Sawicką książeczki dla dzieci pt "O Kajtku szczęściarzu" płynie opowieść o głównym bohaterze- dzielnym i mądrym piesku. Piesku, który istnieje naprawdę. Spotkanie to także lekcja przyjaźni, odpowiedzialności za drugą istotę,  nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zarówno braćmi mniejszymi jak i młodszym rodzeństwem.

RUCH- ANIMACJA - to także spotkanie z elementami edukacyjnymi  na temat zawodu pisarza, Autorka na przykładzie zimowej zabawy (lepienie bałwana- korzystamy z wyobraźni) pokazuje, jak powstaje książka. Wyjaśnia także, z czynnym udziałem dzieci, co jest potrzebne, by mogła powstać: na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co jest ich inspiracją, gdzie mieszkają pomysły, co to jest wyobraźnia i co ma wspólnego lepienie bałwana z pisaniem książki.

EMPATIA - MYŚL! CZUJ! REAGUJ! rozmowa z autorką o szacuneku i odpowiedzialności.

CZYTANIE - SŁUCHANIE ZE ZROZUMIENIEM - pani Monika czyta fragmenty książki, a później – korzystając z edukacyjnej części – zadaje pytania sprawdzające słuchanie/czytanie ze zrozumieniem.

ANIMACJA - RYSOWANIE - na koniec spotkania dzieci rysują głownego bohatera- Kajtka.

Podczas naszego spotkania dzieci miały możliwość wygrać w konkursie plasycznym oraz za aktywnośc wyjątkowe nagrody - książeczki o Kajtusiu ze specjalną dedykacją od Autorki.  

Za wspaniałe wspotkanie - pełne usmiechu, radości i mądrości, pani Monika otrzymała od dzieci prezencik - tzw. zestaw dla czytelnika - robioną na szydełku zakłądkę do książki oraz podkładkę pod kubek z kotkami; być może będzie to inspiracja do napisania kolejnej serii ksiażek dla dzieci - tym razem o kotkach... 

 

 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.