Logo

News

News zdjęcie id 297

WYRÓŻNILI NASZYCH LITERATÓW

26.03.2018

16 marca 2018 roku, tradycyjnie o godzinie 12.00 w Bemowskim Centrum Kultury ART-BEM przy ulicy Górczewskiej w Warszawie, odbyła się uroczysta Finałowa Gala IX już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości”. Wśród finalistów kolejny raz, znaleźli się młodzi poeci z terenu Gminy Stoczek Łukowski,  uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Starych Kobiałkach i w Kisielsku.

W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 657 prac literackich z całego kraju. Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu była myśl samej Organizatorki, pani Joanny Noemi Zasady: „Uczmy się życia nie od najlepszych a od najszczęśliwszych i tych, którzy najbardziej kochają”. Podczas finałowej gali nadesłaną poezję prezentowali: Teresa Lipowska (odtwórczyni roli Basi w „M jak Miłość”), Joanna Dukaczewska (prezenterka Polskiego Radia), Anna Bystroń-Jajkiewicz (aktorka, wokalistka), Marcin Janos-Krawczyk (aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta), Maciej Mikołajczyk (aktor serialu „Na Wspólnej”), Danuta Stankiewicz (piosenkarka), Bartosz Mazur (aktor filmowy i teatralny).

W finale spośród naszych młodych poetów najwyższe - III miejsce zdobyła Paulina Osiak z Gminnej Grupy Literackiej (kl. VI SP w Kisielsku.) Ze Szkoły Podstawowej w Kisielsku wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych otrzymały: Weronika Kachniarz (GGL) i Emilia Jaśkiewicz, zaś w kategorii oddziałów gimnazjalnych: Kinga Paudyna (GGL), Izabela Chmielewska, Katarzyna Pazura(GGL), Izabela Chudek(GGL). Wszystkie uczennice z Gminnej Grupy Literackiej oraz SP w Kisielsku zostały przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Rosa. Wyróżnienia otrzymali też przygotowywani pod okiem pani Agaty Świderskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach: Izabela Brodzik, Arek Słomka, Klaudia Semeniuk, Katarzyna Kania, Emilia Rombel.

Tradycją Poetyckich Gali „Odkrywamy Talenty Przyszłości” jest odczytanie wybranego wiersza z poprzedniej edycji, na który poetycką odpowiedź dopisuje prowadząca Galę, pani Joanna Noemi Zasada. W tym roku został odczytany przez Panią Teresę Lipowską wiersz Klaudii Wołoszki *** Kim jestem, ubiegłorocznej absolwentki Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach. Pani Teresa bardzo ciepło odnosiła się ze sceny do młodych poetów z Kisielska i Starych Kobiałek, wspominając swój pobyt zarówno w obu szkołach jak i Gminnej Bibliotece Publicznej. Ciekawą niespodziankę swoim wierszem sprawił Pani
Teresie Arek Słomka, uczeń ze Starych Kobiałek. Utwór Arka został przytoczony specjalnie dla Pani Teresy podczas Gali, za co otrzymał podziękowania i uściski aktorki na scenie.

Po ogłoszeniu wyników, wysłuchaniu nagrodzonych prac, uroczystym wręczeniu nagród, przyszedł czas na nieoficjalną część spotkania. Była okazja do wspólnych zdjęć
z gośćmi gali, do zebrania autografów, dedykacji, wreszcie do krótkich chwil rozmów, wysłuchania dobrych i wprost z serca płynących rad na życie, pozdrowień.

Podczas pożegnania z organizatorami konkursu, otrzymaliśmy zaproszenie już na przyszłoroczną galę, niezwykłą, jubileuszową, dziesiątą!  Mamy zatem nadzieję, na kolejne spotkanie w Bemowskim Ośrodku Kultury już za rok. Dzisiaj życzymy wielu sukcesów poetyckich i radości z osiągania celu swoim uczniom, ich rodzicom i organizatorom konkursu.  

Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Stoczek Łukowski, Pana Marka Czuba oraz Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach, Iwony Brodzik za wspieranie młodych talentów i zapewnienie nam juz po raz kolejny wygodnego i bezpiecznego transportu do stolicy. Mamy nadzieję, że zostawiliśmy tam trwały ślad naszej Małej Ojczyzny.    

                                          Oprac. Agata Świderska, Barbara Rosa                                     

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.