Logo

News

News zdjęcie id 400

GALA FINAŁOWA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO "ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI" W WARSZAWIE

09.04.2019

W piątek 29 marca br. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi 82 im. Jana Pawła II w Warszawie gościła młodych poetów z całej Polski.  W sali widowiskowej o godz. 12.30 odbyła się Gala Finałowa I edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pod hasłem: „ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI” zorganizowanego przez Joannę Noemi Zasadę. Patronat Honorowy nad konkursem objęła Urszula Kierzkowska - Burmistrz Dzielnicy Bemowo, którą reprezentował Jakub Gręziak - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z terenu Gminy i Miasta Stoczek Łukowski:  dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych w Kisielsku i w Starych Kobiałkach oraz uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach.

Do konkursu zakwalifikowano 275 prac literackich z całego kraju. Hasłem przewodnim  była myśl Organizatorki, pani Joanny Noemi Zasady: „Nie odkładaj życia na specjalną okazję. Każda chwila i każdy dzień życia jest specjalną okazją...”. Prace oceniało jury konkursowe w składzie: Barbara Mazurkiewicz - redaktor naczelna Dziennika Literackiego „E-Literaci”, Karolina Nowakowska - aktorka teatralna, filmowa, serialowa, tancerka i piosenkarka, Jolanta Fraszyńska - aktorka teatralna, filmowa oraz Łukasz Nowicki - aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, lektor, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Laureatką I miejsca w kategorii klas 7-8 oraz gimnazjum została Iza Chudek - Gimnazjum w Kisielsku, Gminna Grupa Literacka w Starych Kobiałkach. III miejsce w kategorii klas 4-6 zdobyła  Julia Rosa – Szkoła Podstawowa im. JP II w Starych Kobiałkach. Pozostali nasi finaliści zdobyli wyróżnienia: Sylwia Drosio – SP w Kisielsku, Paulina Osiak – SP w Kisielsku, Gminna Grupa Literacka w Starych Kobiałkach, Weronika Kachniarz – SP w Kisielsku, Gminna Grupa Literacka w Starych Kobiałkach, Wiktoria Rosa – SP w Kisielsku, Klaudia Semeniuk – SP w Starych Kobiałkach, Wiktoria Semeniuk – SP w Starych Kobiałkach, Izabela Brodzik – SP w Starych Kobiałkach, Kinga Dadacz – SP w Starych Kobiałkach, Monika Słomka – SP w Starych Kobiałkach, Jan Bazylewicz – I LO im. T. Kościuszki  w Łukowie, Gminna Grupa Literacka w Starych Kobiałkach. Uczniowie ci pracowali pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: Barbary Rosa (szkoła w Kisielsku oraz GGL) i Agaty Świderskiej (szkoła w Starych Kobiałkach).

Byliśmy świadkami wielu wzruszeń, piękna poetyckiego przekazu oraz wspaniałych doznań, dzięki artystom scen warszawskich. Wiersze laureatów czytali aktorzy: Teresa Lipowska, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Janos Krawczyk, Bartosz Mazur i Maciej Mikołajczyk. Swoim śpiewem do radości zapraszała nas Danuta Stankiewicz. To było wielkie święto poezji. Gala się zakończyła, a wszyscy, którzy w niej uczestniczyli wiedzą, że „nie można odkładać życia na specjalną okazję, bo każdy dzień, każda chwila jest specjalną okazją”. Laureaci wyjechali do domów z pięknie wydaną publikacją wierszy tej edycji konkursu oraz wykonanymi przez Joannę Noemi Zasadę Aniołami Poezji.

Z wiarą, że te anioły są wśród nas dziękujemy Panu Krzysztofowi Czubowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. JP II w Starych Kobiałkach za zorganizowanie nam dojazdu do Bemowskiego Ośrodka Kultury i umożliwienie udziału w ciekawym artystycznym wydarzeniu.

Oprac.: Barbara Rosa, Agata Świderska

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.