Logo

News

News zdjęcie id 408

SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. AGNIESZKĄ FRĄCZEK

26.04.2019

W piatek 26 .04.2019 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach miało miejsce spotkanie autorskie z p. Agnieszką Frączek. 

 

Agnieszka Fraczek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i  leksykografem ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi - a wszystko to w dowcipnej i przystępnej dla dzieci formie. Pani Agnieszka za swoją twórczość została zauważona i wyróżniona nagrodą Edukacja 2008 a  także przyznawanym przez polską sekcję IBBY, wyróżnieniem Duży Dong oraz nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.
Spotkanie z Agnieszką Fraczek miało formę spontanicznego dialogu pomiędzy autorką i zebranymi dziećmi. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o swojej pasji; o tym jak powstają jej książki i o czym opowiadają.  Zwróciła też uwagę na pracę ilustratora książek oraz na rolę ilustracji w książkach. Na zakończenie pisarka odpowiadała na pytania, które dzieci wyjątkowo chętnie zadawały. 

Spotkanie było bardzo intrygujące ze względu na niezwykłe podobieństwo naszego gościa - p. Agnieszki Frączek z pracownikiem biblioteki - p. Agnieszką(!!!) Soszką, która pracuje w bibliotece na stanowisku st. bibliotekarza. Wiele osób było przekonanych, że na plakatach informujących o spotkaniu jest właśnie ona...

Po spotkaniach dzieci chętnie korzystały z możliwości zakupienia książek, uzyskania autografów oraz uwiecznienia mile spędzonych chwil, na pamiątkowych fotografiach z Agnieszką Fraczek.

Spotkanie autorskie było sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu DKK (Dyskusyjny Klub Ksżki)

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.