Logo

News

News zdjęcie id 412

SUKCES W XV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM W LUBLINIE

09.05.2019

Temat tegorocznej edycji XV już Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie nie należał do najłatwiejszych. "Pytania o drogę poznania" - z taką myślą przewodnią zmierzyło się 134 autorów, którzy nadesłali na konkurs zestawy wierszy lub utwory prozatorskie. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Piotr Czarnecki z kl. III Gimnazjum w Kisielsku, który zajął III miejsce w kategorii "proza" oraz Emilia Jaśkiewicz - uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. AK w Kisielsku i uczestniczka Gminnej Grupy Literackiej - zdobywczyni wyróżnienia w kategorii "poezja". Prace konkursowe uczniowie stworzyli pod kierunkiem Barbary Rosa, nauczycielki języka polskiego oraz opiekuna GGL.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 15 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Poprowadziła je Anna Kistelska - organizatorka konkursu, która powitała wszystkich przybyłych do gmachu biblioteki: laureatów wraz z opiekunami i rodzicami, członków jury w składzie: Maria Brzezińska - dziennikarka Radia Lublin, Ewa Hadrian - starszy kustosz Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie oraz Waldemar Michalski - poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika literackiego "Akcent". Wśród gości honorowych znalazł się też Andrzej Miskur z Oddziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Artur Stępoch - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu smyczkowego w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie. Następnie pracownicy WOK zaprezentowali wybrane prace zamieszczone w pokonkursowej publikacji pt. "Kwestionariusz dla zaangażowanych". Pani Maria Brzezińska z jury podzieliła się swoimi wrażeniami po lekturze prac konkursowych, udzielając młodym artystom cennych wskazówek warsztatowych. Wreszcie nastąpił wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do stawiania sobie pytań o drogę poznania, aby mieć odwagę, patrząc w głąb siebie, ciągle odkrywać się na nowo.

Barbara Rosa

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.