Logo

News

News zdjęcie id 475

WALENTYNKOWA NOC SZALONYCH POETÓW

20.02.2020

14 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach odbyła się „Walentynkowa Noc Szalonych Poetów”. Była to kolejna już w tym roku impreza integracyjna Gminnej Grupy Literackiej. Wcześniej – 23 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa młodych literatów. W walentynkowej nocy uczestniczyły dzieci i młodzież z klas od 4 do 8 – w sumie czterdziestoosobowa grupa. Wydarzenie to było świetną okazją do zintegrowania się młodych poetów oraz tych, którzy dopiero chcą odkrywać swoje literackie talenty. Uczestnicy spędzili tę noc pod czujnym okiem opiekunów: Iwony Brodzik, Barbary Rosy, Agnieszki Soszka oraz Artura Piskorza, którzy bez ustanku wymyślali kolejne zadania.

Pierwsza zabawa, która polegała na przedstawieniu się i powiedzeniu kilku słów o sobie, przełamała lody. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali siebie nawzajem. Następnym zadaniem było zrobienie walentynek. Pochłonęło to wszystkich bez reszty. Skończone prace lądowały w  koszyku, następnie każdy losował jedną z nich i czytał przepiękne wierszyki, które się w nich znajdowały. Po ciężkiej pracy młodzież została podzielona na grupy. Zadaniem pierwszej było przygotowanie kolacji, zaraz się do tego zabrali. Kolejna grupa musiała zająć się sprzątaniem po posiłku. Następnie przyszedł czas na długo wyczekiwany horror, wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Gdy seans dobiegł końca, grupa dostała polecenie napisania wierszy, a dokładniej akrostychów z  mottem ''wrażliwe serce''. Było to bardzo trudne ze względu na późną porę (godz. 3:00),  jednak nasi młodzi poeci nie poddali się i powstały naprawdę ciekawe prace. Gdy każdy zaprezentował swój wiersz, wszyscy wspólnie zadecydowali, że w formie przerwy, chcą obejrzeć bajkę.  Zaspanych uczestników czekała pobudka w formie rozgrzewki, nie można również nie wspomnieć o wcześniejszym dzwonku, który postawił wszystkich na nogi.

Po śniadaniu około godziny 7 wszyscy rozjechali się do domów. Ta noc z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom. 

Weronika Kachniarz

 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.