Logo

News

News zdjęcie id 662

ALTANA W GBP W STARYCH KOBIAŁKACH TĘTNI ZYCIEM!

25.07.2022

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach w Gminie Stoczek Łukowski powstała altana, która w zestawieniu z wyposażoną świetlicą oraz aneksem kuchennym  służy lokalnej społeczności jako miejsce integracji i aktywnego wypoczynku a czytelnikom jako letnia czytelnia!

Wybudowana altana i wyposażona świetlica z aneksem kuchennym będzie miejscem umozliwiającym organizację różnych form aktywnego wypoczynku lokalnej społeczności przez cały rok, tj. w świetlicy przez cały rok a w altanie w okresie letnio-wakacyjnym  np. pikników, spotkań, zebrań  mieszkańców  różnych grup wiekowych  i społecznych. Altana będzie pełniła także funkcję letniej czytelni.

Inwestycja ma  na celu integrację środowiska lokalnego, inicjowanie aktywności mieszkańców działających na rzecz wsi, wspieranie inicjatyw lokalnych oraz prowadzenie działalności kulturalno – społecznej. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków aktywnego spędzana czasu wolnego mieszkańców gminy Stoczek Łukowski a w szczególności seniorów i matek z dziećmi.

Wybudowana altana na świeżym powietrzu, wyposażona w stoły i krzesła świetlica oraz niezbędne sprzęty aneks kuchenny pozwoli lokalnym podmiotom III sektora na organizowanie różnego rodzaju inicjatyw społecznych dla mieszkańców m.in. z kuchni regionalnej, zdrowego żywienia itp. Natomiast zaadoptowane na magazyny pomieszczenia pozwolą na przechowywanie i zabezpieczenie przez zewnętrznymi czynnikami wyposażenia niepotrzebnego na dany moment.

Założony harmonogram jest realizowany z nawiązką, ponieważ z altany położonej na blisko hektarowym obszarze rekreacyjny z boiskiem, placem zabaw i oczkiem wodnym, bardzo chętnie korzystają różne grupy, począwszy od najmłodszych, skończywszy na seniorach. 

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.