Logo

News

News zdjęcie id 692

JUBILEUSZOWE SPOTKANIE GMINNEJ GRUPY LITERACKIEJ

31.03.2023

22.03.2023r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach odbyła się uroczystość  10-lecia Gminnej Grupy Literackiej, połączona z warsztatami literackimi poświęconymi Wisławie Szymborskiej (w roku poświęconym noblistce) oraz z obchodami Światowego Dnia Poezji. Gośćmi honorowymi tego wydarzenia byli: wójt Gminy Stoczek Łukowski, pan Marek Czub, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stoczek Łukowski, pan Michał Rosa, animatorzy Siedleckiej Grupy Literackiej  "Witraż": pani Barbara Maksymiuk i pan Krzysztof Tomaszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kisielsku, pani Barbara Urszula Sałasińska oraz licznie zgromadzona młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Stoczek Łukowski wraz z opiekunami, w tym uczniowie z Gminnej Grupy Literackiej.

Pierwszą oficjalną część uroczystości poprowadziły panie: Iwona Brodzik - dyrektor GBP w Starych Kobiałkach i Barbara Rosa - instruktor Gminnej Grupy Literackiej. Były wspomnienia początków działalności literackiej z uczniami w szkole w Kisielsku i podsumowanie 10-letniego dorobku Grupy. Nie zabrakło też wzajemnych podziękowań i słów uznania zarówno dla młodych talentów jak i wszystkich, którzy stwarzają im warunki i możliwości rozwoju. Muzyczne nawiązanie do twórczości Szymborskiej to piosenka "Nic dwa razy..." w interpretacji Wanesy Gromady. A skoro jubileusz, to musiał być i tort - słodka niespodzianka od Pana Wójta, który od początku wspiera literackie inicjatywy uczniów.

Kolejną warsztatową część spotkania poprowadzili siedleccy "Witrażyści", czyli pani   Barbara Maksymiuk i pan Krzysztof Tomaszewski, którzy podzielili się z uczniami swoimi "receptami" na udany tekst poetycki oraz pokazali, jak czytać i odczytywać Szymborską. Praca na warsztatach pod hasłem "Nic dwa razy się nie zdarza..." zaowocowała wieloma ciekawymi w ocenie jury tekstami. Najlepsze zostały nagrodzone i odczytane przez autorów na scenie. Gratulujemy pomysłów, wrażliwości artystycznej i bogatej wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim za obecność, miłą atmosferę i dotychczasową współpracę. Do zobaczenia na kolejnych jubileuszach.

                                                                      oprac. Barbara Rosa

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.