Logo

Archiwum newsów, strona 26

Obrazek dla news_359

MAMY AWANS W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU BIBLIOTEK!

03.12.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach tradycyjnie juz poddała się ocenie, biorąc udział w rankingu bibliotek organizowanym przez Rzeczpospolitą. Jak się okazało, GBP w Starych Kobiałkach uplasowała się na wysokim 45 miejscu w skali kraju, 2 w województwie (ustępując tylko włodawskiej bibliotece) oraz 1 w powiecie łukowskim! Wynik jest jeszcze lepszy, niz w roku ubiegłym, kiedy to biblioteka zajęła 72 miejsce w Polsce, 4 w województwie lubelskim i 1 w powiecie łukowskim. I chociaż ranking nie jest obligatoryjny i nie wszystkie biblioteki publiczne wzięły w nim udział, to jednak wskaźniki, jakie wzięte zostały pod uwagę pozwalają nam wierzyć, że Gmina Stoczek Łukowski „czytelnictwem stoi”.

Pracownicy Biblioteki są dumni i dziękują wszystkim za współpracę!

więcej

Obrazek dla news_357

ZAKŁADAMY KLUB SENIORA

30.11.2018

Miło nam poinformować, że od 29 listopada 2018 r. przy GBP w Starych Kobiałkach działa Klub Seniora. Podczas pierwszego spotkania został wybrany zarząd oraz ustalony kierunek działań klubu. Odbyło się także spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim - mł. asp. Januszem Sadło i asp. szt. Andrzejem Ostrowskim - w ramach kampanii "Bezpieczny senior".
Na zakończenie został wyświetlony film biograficzny o słynnym włoskim świętym i stygmatyku Frencesco Forgione pt. "Ojciec Pio", który z przyjemnością obejrzeli nie tylko seniorzy. 

więcej

Obrazek dla news_356

ZAPROSZENIE NA PRZEDSTAWIENIE "TAŃCZĄCA CHOINKA"

23.11.2018

Pierwszy śnieg przykrył las. Wszyscy układają się do długiego, zimowego snu. Tylko krasnal ma mnóstwo pracy. Musi przygotować prezenty dla wszystkich dzieci, bo zbliżają się Święta i przyjdzie do nich Święty Mikołaj. Leśną ciszę zakłóca drwal, który chce wyciąć najpiękniejszą Choinkę. Ta błaga go o litość i drwal przerażony ucieka. I cóż tu się dziwić, jeśli nawet Krasnal, który zna wszystkie bajki nie wiedział, że Choinka mówi. Nie wiedział też, że kiedyś ludzie przychodzili do lasu i tam odświętnie ubierali Choinkę, a ta z wdzięczności, w noc wigilijną, tańczyła dla nich.
Czy i tym razem zatańczy? Czy Miś Mruczanko i wierzbowy duszek Rokicio znajdą przyjaciół? 
Czy do lasu przyjdzie Święty Mikołaj? O tym, o Muchomorku i Pajacyku, o przyjaźni i miłości, w świątecznym nastroju opowiada bajka pt. „Tańcząca choinka"

więcej

Obrazek dla news_351

PRZEDSTAWIENIE O BISKUPIE SZELĄŻKU UKRAIŃSKIEJ GRUPY TEATRALNEJ

08.11.2018

Serdecznie zapraszamy na uroczystość poświęconą pamięci Sł. Bożego A. P. Szelążka. W programie m.in. Msza św., panel dyskusyjny oraz sztuka teatralna. 

„Kto we łzach sieje” – to sztuka ukraińskiej grupy teatralnej z Łucka opowiadająca o wewnętrznych przeżyciach bpa A. P. Szelążka podczas aresztowania, przesłuchań i wygnania z diecezji łuckiej  po II wojnie światowej.

Szczegóły na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

więcej

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.