Logo

Archiwum newsów, strona 31

Obrazek dla news_418

PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK

17.05.2019

Po raz kolejny w GBP w Starych Kobiałkach obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku - pod hasłem „# BIBLIOTEKA”. Z tej okazji we wszystkich placówkach przedszkolnych na terenie Gminy Stoczek Łukowski zostały przeprowadzone zajęcia animacyjne dla najmłodszych pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele o Internecie wiedzą niewiele".

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odwiedziliśmy 8 ośrodków przedszkolnych przeprowadzając zajęcia dla 214 przedszkolaków.

więcej

Obrazek dla news_411

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

06.05.2019

Co roku w dniach 8-15 maja obchodzimy w Polsce Tydzień Bibliotek.  Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek 2019 jest „#biblioteka” Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl].

więcej

Obrazek dla news_407

GBP W STARYCH KOBIAŁKACH W PROJEKCIE "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

23.04.2019

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach zakwalifikowała się do II edycji projektu bookstartowego "Mała książka - wielki człowiek" - ogólnopolskiej akcji przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Tegoroczna kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Dzieci biorące udział w projekcie otrzymają Wyprawki Czytelnicze, składające się z: Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

więcej

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.