Logo

Archiwum newsów, strona 57

Obrazek dla news_148

WEŹ UDZIAŁ W LOKALNYM KONKURSIE KULINARNYM

11.08.2016

Zachęcamy do udziału w konkursie kulinarnym na najlepszy produkt lokalny.

Wielu mieszkańców posiada w domu przepisy, które są skrzętnie ukrywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Udział w konkursie jest doskonałą okazją, aby światło dzienne ujrzał talent przygotowującego potrawy oraz smak tak chwalony tylko w gronie najbliższych.

Cenione są potrawy kreatywne, ale ważne jest, aby nawiązywały do naszego obszaru i tradycji z nim związanych. Zachęcamy do udziału zarówno osoby, które gotują indywidualnie, jak również te, którym przygotowywanie potraw lepiej wychodzi działając w grupie.

więcej

Obrazek dla news_145

BYLIŚMY TAM, "GDZIE KOŃCZY SIĘ DZIEŃ, A ZACZYNA NOC"

28.07.2016

W upalne niedzielne popołudnie 24 lipca 2016r. uczestnicy Gminnej Grupy Literackiej wraz z rodzicami i opiekunem - p. Barbarą Rosa udali się do pobliskich Wodyń, aby wziąć udział w imprezie plenerowej upamiętniającej 41 lat od premiery filmu "Noce i dnie", który powstawał m.in. w Seroczynie, Wodyniach i Kołodziążu. Organizatorzy Dni Gminy Wodynie, w które wpisano filmowy jubileusz chcieli przypomnieć lokalnej społeczności, jak  wielu mieszkańców przede wszystkim gminy Wodynie, ale też naszej gminy statystowało na planie ekranizacji powieści Marii Dąbrowskiej i pomagało ekipie filmowej w pracach organizacyjnych i jak dzięki temu można promować nasz region. Uczestnikom imprezy zapewniono wiele atrakcji takich jak występ chóru "Radzymianka" w pięknych strojach  nawiązujących do kreacji bohaterów "Nocy i dni", odtwarzanie filmowych scen, poplenerowa wystawa fotografii "Noce i dnie", pokazy trialu motocyklowego w wykonaniu dwukrotnego mistrza Polski Przemysława Kaczmarczyka czy pokaz grupy szczudlarzy Jump Fire. Dla nas najważniejszym momentem było podsumowanie konkursu literackiego pt. "Gdzie kończy się dzień, a zaczyna noc" organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej i LGD "Zosie Samosie" oraz GOK w Wodyniach, w którym wzięliśmy udział i w którym zajęliśmy czołowe miejsca:

II miejsce Weronika Bąbiak – wiersz  „Wreszcie kończy się dzień”

II miejsce  Piotr Czarnecki  - wiersz  „Prawdziwa miłość”

III miejsce   Weronika Konieczna - wiersz  „Gdy kończy się dzień, a zaczyna noc” 

III    miejsce  Jan Bazylewicz -  „Wspomnienie”  

 

Oto jeden z nagrodzonych wierszy:

Prawdziwa miłość

Bogumił i Barbara

Świetna z nich była para.

Choć w jej głowie Józef Toliboski

Był mężczyzną niemal boskim.

Dał jej piękne nenufary

Nie stworzyli jednak pary.

Morał z tej historii mamy

Morał wprost dla każdej damy.

Żaden boski Toliboski

Nie wie, co to życia troski.

To w mądrości drzemie siła

Czyja siła? - Bogumiła.

I jak tu nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że warto czytać książki?

                                                                                                                       GGL

więcej

Obrazek dla news_144

FESTYN RODZINNY Z KIENKÓWCE

12.07.2016

10 lipca wieś Kienkówka gościła wszystkich pragnących dobrej zabawy w rodzinnej atmosferze. W tym dniu, w upalne popołudnie, na placu świetlicy wiejskiej odbył się festyn rodzinny.Organizatorzy imprezy, zadbali o atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie dmuchana zjeżdżalnia oraz nowość – jeżdżące zwierzaki (choć z relacji użytkowników wynikało, że  puszczenie zwierzaków w ruch wymagało nie lada trudu i odpowiednich warunków fizycznych). Dla amatorów słodkości była wata cukrowa i lody a dla miłośników straganowych zakupów, kolorowy kram z różnymi drobiazgami. Festyn rozpoczął się występem dzieci z Gminnego zespołu ludowego oraz debiutujących pań z zespołu ludowego dla dorosłych. Ponieważ był to pierwszy występ zespołu dorosłego artystkom towarzyszył lekki stres ale był to raczej stres z rodzaju tych mobilizujących, bo okazało się, że występ był bardzo udany i bardzo podobał się publiczności. Po występach uczestnicy festynu z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkursach drużynowych i indywidualnych zorganizowanych przez Bibliotekę w Starych Kobiałkach. Rodzaje konkursów wymagały wykazania się zdolnościami wokalnymi, tanecznymi, wiedzą ogólną a w niektórych przypadkach sprytem. Gdy zwycięzcy konkursów odebrali zasłużone nagrody, przyszedł czas na zabawę taneczną pod gołym niebem przy dźwiękach muzyki serwowanej przez zespół PLUS. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

więcej

Obrazek dla news_143

WAKACYJNE ŚRODY W BIBLIOTECE - DZIEŃ I

12.07.2016

W środę 6 lipca pracownicy GBP w Starych Kobiałkach wybrali się z 16-osobową grupą dzieci do siedleckiego kina na film pt "BFG: Bardzo Fajny Gigant". Dzieci obejrzały porywającą opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Po obiedzie (oczywiście Mc Donalds!!!), uczestnicy wakacyjnej środy z biblioteką wrócili do Kobiałek Starych, gdzie czekała na nich jeszcz jedna niespodzianka - podchody!

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w akcji "Wakacyjne środy z Biblioteką"

więcej

Zapraszamy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.